تندر ۹۰ پلاس – L90 پلاس

تندر پلاس- L90

درباره تندر ۹۰ پلاس – L90 پلاس

تندر ۹۰ پلاس یکی از خودروهای کلاس B و محبوب در اروپای شرقی ، خاورمیانه و آسیا می باشد .تندر ۹۰ پلاس این محبوبیت را مرهون اتاق جادار و دلباز، سادگی و پرهیز از هرگونه پیچیدگی در بخش فنی و در نتیجه سهولت تعمیرات و خدمات پس از فروش قوی می باشد.

L90 پلاس از موتور ۱۶۰۰ سی سی با توان ۱۰۵ اسب بخار بهره می برد که این میزان قدرت در این کلاس از خودروها قابل توجه است. این موتور دارای ۱۶ سوپاپ بوده و از سیستم سوخت رسانی انژکتوری الکترونیکی سود می برد.

این خودرو دارای ۵ دنده در مدل دستی و ۴ دنده در مدل اتومات می باشد . ال ۹۰ پلاس دارای شاسی و ساختار بدنه بسیارمحکم است که ضربات وارده به اتاق رادر تصادفات به کلیه قسمت های بدنه تقسیم کرده و از ورود مستقیم انرژی به سرنشینان جلوگیری می کند.

ازنظر جادار بودن همین بس که سه نفر با قد ۱۸۰ سانتی متر می توانند به راحتی در صندلی عقب بنشینند. صندوق عقب این خودرو نیز با ظرفیت ۵۱۰ لیتر برای هر خانوده ای در سفرهای طولانی مناسب است. کلیه مراحل بدنه سازی ،رنگ آمیزی،مونتاژ و تکمیل کاری ال ۹۰ پلاس در خطوط مجهز تولید شرکت ایران خودرو انجام می پذیرد.

تندر 90 پلاس

امکانات تندر ۹۰ پلاس

تندر ۹۰ پلاس دارای موتوری با حجم حدودا ۱.۶ لیتر می باشد که بنزین سوز و انژکتوری است. این پیشرانه با دارا بودن ۴ سیلندر و ۱۶سوپاپ نیروی محرکه خوبی را برای چرخ ها تولید می کند.

تندر ۹۰ و تندر ۹۰ پلاس جزء خودروهایی محسوب می شوند که مشتریان در تمامی ابعاد گوناگون فنی از آن رضایت دارند، کیفیت قطعات فنی این خودرو در مقایسه با سایر تولیدات داخلی وضعیت قابل قبولی دارد .

دیگر امکانات تندر ۹۰ پلاس :

سیستم ترمز ضد قفل (ABS ) و سیستم توزیع متعادل نیروی ترمز ۴ کاناله (EBD) ترمز جلو دیسکی و ترمز عقب کاسه‌ای

کیسه هوای ایمنی راننده و سرنشین جلو

فرمان هیدرولیک

رادیوپخش CDخوان با AUX و MP3و USB- بلندگو درب های جلو

چراغ های مه شکن جلو و عقب، چراغ نقشه خوان جلو، تنظیم زاویه نور چراغ های جلو از داخل، چراغ داخل صندوق عقب و چراغ خطر سوم و چراغ داخل داشبورد

تنظیم برقی آینه‌های جانبی همرنگ بدنه گرمکن دار

شیشه بالابر برقی درهای جلو و عقب و گرمکن شیشه عقب

ایموبیلایزر, قفل مرکزی با ریموت رادیویی, کمربندهای ایمنی جلو با قابلیت تنظیم ارتفاع, کمر بندهای ایمنی عقب سه نقطه ای و بوق هشدار روشن ماندن چراغ های جلو

مشخصات فنی تندر ۹۰ پلاس

نوع موتور K4M
حجم موتور (cc)۱۶۰۰ – ۱۶ سوپاپ
حداکثر توان موتور (hp)۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور (Nm) ۱۴۰ نیوتن متر در ۳۷۵۰ دور در دقیقه
نوع سوخت سازگاربنزین
سیستم انژکتوری پاشش چند نقطه ای
استاندارد حد آلایندگییورو ۴
حداکثر سرعت (km/h)۱۷۵
سیستم انتقال قدرت۵ دنده دستی – ۴ دنده اتوماتیک
مصرف سوخت ترکیبی (Lit/100 km) ۶.۹
طول خودرو (mm) ۴۲۹۰
عرض خودرو(mm) ۱۷۴۰
ارتفاع خودرو (mm) ۱۵۲۵
وزن خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)۱۱۱۵
گنجایش مخزن سوخت (Lit) ۵۰