هایما s7

هایما S7

هایما S7

هایما S7 خودرو شاسی بلند جدید، با ظاهر و تجهیزات مناسب است. این خودروی شاسی بلند دارای طراحی مدرن ، اتاق جادار برای سرنشینان و تجهیزات رفاهی و ایمنی کامل می باشد که برگرفته از فن آوری مزدا است.

S7 یکی از پرفروش ترین محصولات شرکت هایما درسال ۲۰۱۳ است که توانسته با بهره‏ گیری از امکانات و تجهیزات به‏روز، جایگاه مناسبی را در بازار رقابتی به خود اختصاص دهد.

هایما در سال ۱۹۹۲ توسط بخش خصوصی و با همکاری و مشارکت شرکت مزدا تاسیس گردید و در سال ۲۰۰۶ سهم مزدا به شرکت خودرو سازی FAW انتقال یافت که سومین شرکت برتر در سال ۲۰۱۳ به لحاظ تعداد تولید در کشور چین است.

هایما S7

امکانات هایما S7

هایما S7 توربو دارای یک پیشرانه ۱.۸ لیتری چهار سیلندره می باشد. در این موتور از سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ بهره گیری شده و قادر است قدرتی معادل با ۱۸۸ اسب بخار را در ۵۰۰۰ دور بر دقیقه و ۲۳۰ نیوتون متر گشتاور را در ۱۸۰۰ تا ۴۵۰۰ دور بر دقیقه تولید کند.

سیستم توربوشارژر این موتور در حقیقت متعلق به طرحی از کمپانی میتسوبیشی و سیستم سوخت رسانی هایما S7 توربو نیز مربوط به کمپانی معروف بوش آلمان است که کیفیت اش اثبات شده می باشد.

در واقع با به کارگیری این سیستم های جدید نقاط ضعف مدل قبلی که مصرف سوخت بالا و قدرت پایین موتور بود تا حدود زیادی برطرف شده و پیش بینی می شود فروش اقساطی هایما S7 توربو آمار بالاتری نسبت به نمونه قبلی داشته باشد.

از دیگر امکانات این خودرو می توان به سیستم کنترل کشش و پایداری، فرمان از نوع تلسکوپی، پشت سری فعال، صندلی های ایزوفیکس، سیستم نمایش فشار باد تایرها TPMS، خروجی اضطراری صندوق عقب، دوربین مربوط به دید عقب، سنسور دنده عقب، کروز کنترل و سیستم ضد قفل ترمز اشاره کرد.

مشخصات فنی هایما S7

نوع موتور HM484Q
حجم موتور (cc)۱۹۹۵
حداکثر توان موتور (hp)۱۴۸
حداکثر گشتاور (Nm) ۱۸۰
نوع سوخت سازگار بنزین
سیستم انژکتوری پاشش چند نقطه ای
استاندارد حد آلایندگی یورو ۴
حداکثر سرعت (km/h) ۱۶۵
سیستم انتقال قدرت ۵ دنده دستی – ۶ دنده دستی – ۵ دنده اتوماتیک – ۶ دنده اتوماتیک
مصرف سوخت ترکیبی (Lit/100 km) ۸.۱
طول خودرو (mm) ۴۴۹۸
عرض خودرو(mm) ۱۸۳۰
ارتفاع خودرو (mm) ۱۷۳۰
وزن خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی (kg) ۱۵۱۰
گنجایش مخزن سوخت (Lit) ۶۱