چانگان CS۳۵

چانگان CS۳۵

درباره چانگان CS۳۵

در این شاهکار CUV ، تحقیق و توسعه با ظرافت تلفیق گشته تا رانندگی راحت را به ارمغان آورد . این محصول از نسل جدید موتور کارآمد Blue Core ۱.۶L بهره جسته است. عملکردی عالی ، ظاهری شیک و اتاقی راحت دارد که تجربه ی رانندگی با خودروی سدان را فراهم می کند.

سیستم مسافرتی هوشمند In-call ۲.۰ ارائه شده برای CS۳۵ شامل خدمات مسافرتی مانند دستیار ایمنی ، راهنمای سفر ، اطلاعات سرگرمی و منشی خودرو می باشد.

بر اساس اطلاعات موجود در وب‌سایت چانگان، این خودروساز در سال ۲۰۱۱ موفق به توسعه‌ی فناوری جدیدی موسوم به BlueCore شده که مرتبط با قوای محرکه‌‌ی خودرو است.

فناوری یادشده، بدون لطمه‌ زدن به عملکرد کلی پیشرانه،‌ میزان مصرف سوخت و انتشار گازهای آلاینده توسط آن را به ترتیب حدود ۲۰ و ۴۰ درصد کاهش می‌دهد.

چانگان CS۳۵

امکانات چانگان CS۳۵

سایپا این خودرو را با پیشرانه‌ی ۱.۶ لیتری تولید می‌کند. پیشرانه‌ی یادشده از نوع چهار سیلندر خطی و ۱۶ سوپاپ است و می‌تواند توان بیشینه‌ای معادل ۱۲۳ اسب بخار در دور موتور ۶۰۰۰ دور بر دقیقه تولید کند.

حداکثر گشتاوری که پیشرانه‌ی چانگان CS35 تولید می‌کند، معادل ۱۶۰ نیوتن‌متر است که در دور موتور ۴۰۰۰ دور بر دقیقه حاصل می‌شود. عملکرد سوپاپ‌ها نیز توسط سیستم DVVT یا سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها، تنظیم می‌شود.

سایپا سی‌اس ۳۵ را در دو مدل دستی و اتوماتیک روانه‌ی بازار کرده است؛ سیستم انتقال قدرت مدل دستی از نوع ۵ سرعته و مصرف سوخت ترکیبی آن معادل ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر است و مدل اتوماتیک این خودرو از سیستم انتقال قدرت ۴ سرعته بهره می‌برد و به‌صورت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر، حدود ۷ لیتر مصرف سوخت دارد.

حداکثر سرعت مدل اتوماتیک سی‌اس ۳۵ معادل ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است و برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به حدود ۱۴ ثانیه زمان نیاز خواهد داشت .

دیگر امکانات چانگان CS۳۵ :

  • کیسه های هوای جلو (راننده و سرنشین) و کیسه های هوای جانبی
  • مجهز به سیستم ضد سرقت (Immobilizer)
  • قابلیت تنظیم صندلی راننده در ۶ جهت
  • مجهز به سیستم پیشرفته ترمز ABS/EBD/BAS
  • سنسور پارک دنده عقب
  • هشدار دهنده بسته نبودن کمربند ایمنی
  • آینه های جانبی برقی مجهز به چراغ راهنما
  • چراغهای جلو هالوژن با قابلیت تنظیم ارتفاع
  • دی لایت و اتولایت (Day Light& Auto light)

مشخصات فنی چانگان CS۳۵

نوع موتور ۴ سیلندر خطی – ۱۶ سوپاپ DOHC
حجم موتور (cc)۱۶۰۰
حداکثر توان موتور (hp)۱۱۳ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور (Nm) ۱۶۰ نیوتن متر در ۴۰۰۰ دور در دقیقه
نوع سوخت سازگاربنزین
استاندارد حد آلایندگییورو۴
حداکثر سرعت (km/h)۱۷۰ کیلومتر در ساعت
سیستم انتقال قدرت۵ دنده دستی – ۴ سرعته اتوماتیک
مصرف سوخت ترکیبی (Lit/100 km) ۷
طول خودرو (mm) ۴۱۶۰
عرض خودرو(mm) ۱۸۱۰
ارتفاع خودرو (mm) ۱۶۷۰
وزن خودرو بدون سرنشین با مخزن سوخت پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)۲۵۶۰
گنجایش مخزن سوخت (Lit) ۵۲