فروش اقساطی فولکس واگن 2020-Volkswagen-Golf

خرید ماشین بدون رنگ

خرید ماشین بدون رنگ برای افرادی که قصد خرید ماشین کارکرده یا دست دوم را دارند اهمیت فراوانی دارد و تشخیص این که ماشین رنگ شده باشد یا خیر، چالش بزرگی است و از عهده هر فرد غیر متخصص خارج است.

تعیین قیمت ماشین  دست دوم یا کارکرده به عوامل متعددی مثل مدل، میزان کارکرد، ایرادات فنی احتمالی، آسیب دیدگی قطعات و از همه مهمتر به تشخیص رنگ ماشین بستگی دارد که نشانه تصادف احتمالی ماشین است.

ضخامت و تراکم رنگ در ماشین می تواند کمک بزرگی برای تشخیص و خرید ماشین بدون رنگ باشد. اگر نقاشی ماشین به صورت پاشش لکه‌ ای باشد سطح بدنه به صورت یک دست رنگ نمی ‌شود و ضخامت رنگ در بدنه ماشین یکسان نیست.

تراکم رنگ در کارخانه و زمان تولید ماشین بیشتر است و رنگ فابریک ماشین دارای بافت یک دست است. خرید ماشین بدون رنگ یعنی نقاط روشن و تیره روی بدنه خودرو نمی بینید و به راحتی با انعکاس نور قابل تشخیص است.

فروش اقساطی کیا

تشخیص ماشین بدون رنگ

برای تشخیص ماشین بدون رنگ راه های زیادی وجود دارد که یکی از آنها استفاده از انعکاس نور است به طوری که اگر موج یا هرگونه همواری روی بدنه ماشین باشد به معنی احتمال تصادف و رنگ مجدد بدنه وجود دارد.

هرچند نقاشان و صافکاران حرفه ای نمی گذارند شما به راحتی متوجه تفاوت رنگ مثل پررنگی یا کمرنگی در بخشی از بدنه ماشین شوید.

پاشش رنگ یا خط و خطوط سمباده مواردی است که می توان برای تشخیص ماشین بدون رنگ به آن توجه کرد به خصوص در لبه های ماشین رنگ شدگی قابل تشخیص است.

یکی از راه های تشخیص ماشین بدون رنگ زبری بعضی از قسمت های بدنه ماشین و کدر بودن رنگ یا تغییر بافت رنگ ماشین است که با دقت بیشتر قابل دیدن است.

خرید اقساطی فولکس واگن

 

ماشین بدون رنگ

ماشین بدون رنگ یعنی خودرویی که دارای رنگ کارخانه ای فابریک و یکدست باشد و تشخیص آن با استفاده از تجربه، مهارت و در برخی مواقع به ابزار‌های مخصوص مانند دستگاه ضخامت‌ سنج نیاز دارد.

فروشندگان ماشین کارکرده یا دست دوم تلاش می کنند ایرادهای ماشین را با ظاهر تمیز و رنگ خوب بپوشانند و ماشین بدون رنگ معرفی می کنند تا از ارزش واقعی گرانتر بفروشند اما کارشناسان خودرو راه و روش هایی برای تشخیص درست دارند.

برخی خودروهای صفر تحویلی از کارخانه در فرآیند تولید یا حمل قبل از تحویل به مشتری آسیب می بینند و توسط کارخانه صافکاری یا نقاشی می شوند.

برای اینکه ماشین بدون رنگ را شناسایی کنید ابتدا سر شاسی ها سپس سینی عقب و  سقف را بررسی کنید، چون آسیب دیدگی این نقاط نشان از تصادفات سنگین دارد که می تواند سلامت خودرو را تهدید کند.

تویوتا CHR

قیمت ماشین بدون رنگ

قیمت ماشین بدون رنگ با ماشین تمام رنگ تفاوت دارد و خودرویی که تمام رنگ است یعنی تصادف شدیدی داشته  و رنگ بدنه آن دیگر فابریک کارخانه نیست.

هرگونه رنگ ‌شدگی روی بدنه خودرو نسبت به عمق و وسعت نقاشی روی قیمت ماشین اثر دارد و هنگامی که بدنه خودرویی آسیب شدید می ‌بیند، روی بخش های دیگر به ‌ویژه نقاط ‌حساس اتاق نیز اثر می‌ گذارد.

قیمت ماشین بدون رنگ دست دوم یا کارکرده زمانی افت ندارد که با دستگاه ‌هاى پیشرفته شاسی ‌کشی ترمیم می شود و قطعات تعویضی مربوط به شاسی و سایر قطعات به درستی انجام می شود.

تعیین قیمت ماشین بدون رنگ دست دوم براساس فاکتورهای مختلفی انجام می شود که یکی از تاثیرگذارترین موارد رنگ شدگی بعضی از قطعات خودرو است.

رنگ‌ شدگی برخی قطعات موجب افت قیمت می ‌شود مثلا کاپوت، سقف و ستون ‌ها، سینی ‌های جلو و عقب خودرو و درب صندوق ‌عقب قسمت‌ هایی هستند که در صورت رنگ ‌شدگی بیشترین میزان افت قیمت را موجب می شوند.