فروش اقساطی هیوندای اکسنت

توصیه هایی برای خرید خودرو

توصیه هایی برای خرید خودرو وجود دارد که شاید کمتر شنیده اید یا هرگز با آن مواجه نشده اید، ابتدا بودجه خرید خودرو را مشخص کنید، برند و مدل ماشین، وضعیت بدنه، میزان کارکرد و آپشن های مورد نظرتان را بدانید و سپس گزینه مناسب را خریداری کنید.

توصیه هایی برای خرید خودرو دست دوم یا کارکرده وجود دارد که شما می توانید با توجه به آنها از نوع فروش خودرو به شکل نقدی یا اقساطی نیز بهره ببرید.

یکی از مهم ترین توصیه هایی که برای خرید خودرو مطرح می شود فصل یا زمان خرید است، در کشور ما بهترین زمان خرید خودرو اسفند ماه پایان سال و اوایل تابستان است.

برای اینکه خرید مناسب و دلخواهتان را داشته باشید به نکات مهم دیگری که در ادامه به آن می پردازیم توجه کنید، مواردی مانند سلامت فنی و سلامت بدنه خودرو کارکرده و سند معتبر با مشخصات فنی خودرو.

فروش اقساطی نیسان

بدنه و ظاهر خودرو

بدنه و ظاهر خودرو مهمترین بخش در تعیین قیمت یک خودرو باشد، یعنی اگر خودرویی هیچ زدگی یا رنگی در بدنه نداشته باشد، قیمت آن بالاتر از خودرویی است که فنی سالم داشته ولی دارای بدنه نامناسب باشد.

در بدنه و ظاهر خودرو مواردی همچون فرورفتگی، پوسیدگی، رنگ پریدگی، ترک خوردگی، آسیب دیدگی جدی را جستجو کنید و اگر یکی از این موارد به چشم خورد باید مورد بررسی قرار بدهید تا مطمئن شوید خودرو تصادف جدی نداشته باشد.

تصادف سبک مانند تصادف بدنه یا درب ها، فرو رفتگی در بدنه یا گلگیرها که آسیب جدی به قطعات فنی و حتی بدنه خودرو وارد نشده باشد و شاسی و ستون ماشین سالم مانده باشد اهمیت چندانی ندارد و با خیال راحت خرید کنید.

در بررسی بدنه و ظاهر خودرو به دقت و وسواس زیاد نیاز دارید ستون ها و سقف خودرو را بررسی کنید، چون اگر تصادف سبک یا سنگین باعث آسیب در این بخش ها شود ، باید حتما در خرید خودرو تجدید نظر کنید.

فروش اقساطی هیوندای سانتافه

مدارک خودرو

مدارک خودرو یکی از نکات مهم و توصیه های اساسی برای خرید خودرو به ویژه دست دوم است. داشتن سندی که مستقیم از کارخانه سازنده صادر می شود و بررسی اینکه خودرو مشکل سند ندارد.

برگ خرید خودرو یا قولنامه معتبر و قانونی خرید خودرو، کارت خودرو که شماره موتور و شماره شاسی و پوسته سرسیلندر با شماره های روی کارت خودرو یکسان باشد.

داشتن معاینه فنی معتبر و قانونی، برگ سبز، کارت سوخت، کارت گارانتی یا گواهی مربوط به خودرو، داشتن بیمه نامه شخص ثالث معتبر و داشتن برگ خلافی معتبربه تاریخ روز و بررسی صفر بودن آن سایر مدارک خودرو است که باید به آن توجه داشت.

به طور کلی بررسی بدنه و ظاهر خودرو و تست مربوط به رنگ و همچنین نداشتن قطعه تعویض شده توصیه هایی برای خرید خودرو است که باید به آنها دقت کرد.

سلامت فنی خودرو

بررسی سلامت فنی خودرو و چک کردن داخل خودرو در حال حرکت و ایستاده موارد قابل اهمیتی هستند، بیمه و مدت زمان تخفیفات آن درصد سائیدگی و نوع لاستیک ایرانی و خارجی بودن نیز مواردی است که باید انجام شود.

برای بررسی سلامت فنی خودرو لبه دیسک ترمز را چک کنید تا کارکرد خودرو را بفهمید، اگر لبه دیسک حالت تیزتری به خود گرفته باشد این خودرو کارکردی در حد 60 تا 70 هزار کیلومتر داشته است.

اگر تیزی لبه دیسک با کارکرد خودرو همخوان نبود، کیلومتر خودرو دستکاری شده است. برای بررسی سلامت فنی خودرو بهتر است ساعتهای روز و زمانی که نور خورشید هنوز هست را انتخاب کنید، به سقف، جلو و عقب خودرو بیشتر دقت کنید.

موتور را در زمان بررسی سلامت فنی خودرو فراموش نکنید، اگر خودرو دچار روغن سوزی باشد باید هزینه زیادی برای تعمیر موتور پرداخت کنید.

وقتی ماشین روشن و موتور گرم است، در حال گاز خوردن درب روغن را برداشته و گیج روغن را بیرون بکشید تا هوای کمی وارد موتور شود، نباید بخار یا دود آبی رنگ از اگزوز دیده شود.