فروش اقساطی هیوندای سانتافه

نکات فنی خودرو

نکات فنی خودرو دانش عمومی درباره ماشین است که هر فردی باید بداند تا از برخی تصادفات ناشی از نقص فنی خودرو جلوگیری کند. این اطلاعات برای خرید اتومبیل هم به شما کمک می کند تا خودروی سالمی خریداری کنید.

برخی نکات فنی خودرو که همه باید بدانند شامل اطلاعات پایه ای فنی خودرو، روغن موتور، زاپاس خودرو، برف پاک کن های شیشه جلو، سیالات خودرو، فشار تایر، چراغ های جلو و عقب و تعمیر و نگهداری خودرو می شود.

فیلتر هوا، فیلتر سوخت و لوازم اضطراری کنار جاده نیز سایر نکات فنی خودرو محسوب می شوند که صاحب خودرو باید درباره آنها دانش کافی داشته باشد.

زمانی که ماشین خاموش است، با استفاده از میله مخصوص اندازه گیری روغن موتور باید سطح روغن موتور را چک کرد، سطح روغن نباید از حداقل تعیین شده روی میله کمتر و از حداکثر هم نباید بیشتر باشد.

مشخصات فنی پژو پارس

نکات کاربردی فنی خودرو

یکی از نکات کاربردی فنی خودرو این است که اگر دنده ماشین در حالت یک قرار دارد و با دور پائین موتور شروع به حرکت کنید خودرو شما دچار لرزش شود، دیسک و صفحه ماشین رو به اتمام بوده و زمان تعویض آن رسیده است.

برای تشخیص وضعیت باتری ماشین چک کردن ولتاژ آن است و یکی از نکات کاربردی فنی خودرو این است که با استارت زدن به این موضوع پی ببرید، آیا ماشین شما توان استارت زدن در هوای سرد را به خوبی دارد یا خیر.

نکات کاربردی فنی خودرو می تواند توجه و بررسی نشتی، آب، روغن یا ضد یخ باشد و اگر خودرو شما با چنین مواردی مواجه شد از کنار آن به سادگی نگذرید.

تعویض به موقع تسمه تایم، استفاده از روغن موتور با کیفیت، چکاپ به موقع موتور خودرو، دقت در صداهای ایجاد شده در ماشین، چکاپ باد لاستیک ها از نکات کاربردی فنی خودرو هستند که باید وسواس بیشتری در آنها داشته باشید.

کیا سراتو

نکات فنی خودرو قبل از سفر

نکات فنی خودرو قبل از سفر که باید به آنها توجه کنید شامل مواردی مانند چک کردن رادیاتور خودرو است. این قطعه در خودرو و مایع درون آن خنک کننده ماشین محسوب می شوند.

شما می توانید مقدار مایع خنک کننده داخل رادیاتور با استفاده از شاخص آن از میزان مایع چک کنید. بهتر است معنای مختلف نشانگرهای نوردهی هشدار دهنده که در پنل دستگاه شما چشمک می زنند را یاد بگیرید.

قبل از سفر یکی از نکات فنی بررسی فشار تایر است، بد نیست بدانید فشار تایر روی مصرف سوخت تأثیر می گذارد و به راحتی و سهولت رانندگی نیز کمک می کند.

توجه به نشانگرهای هشدار خودرو اهمیت فراوانی دارد و جزء آموزش نکات فنی خودرو قبل از سفر است مانند نشانگر هشدار موتور، نشانگر هشدار برق، نشانگر هشدار ترمز، نشانگر هشدار ABS و نشانگر هشدار روغن.

کیا سراتو

آموزش نکات فنی خودرو

آموزش فنی خودرو از مهمترین مسائلی است که هر راننده باید آن را داشته باشد. دانش فنی خودرو موجب می شود از خودرو خود به خوبی نگهداری کنید و عمر مفید آن را افزایش دهید.

آگاهی کافی و آموزش فنی خودرو در افزایش ایمنی سفر نیز موثر است. اتومبیل های مدرن سنسورها و سیستم های هشدار دهنده ای دارند که در زمان وجود مشکل، به شما هشدار می دهند.

آموزش نکات فنی خودرو ضرورت دارد و هر راننده ای حتی تازه کار باید با آنها آشنا باشد تا بتواند هم از رانندگی لذت ببرد و هم از خودروی خود نگهداری و محافظت کند.

عملکرد موتور خودرو به مخلوط عالی هوا و سوخت بستگی دارد شما باید مطمئن شوید که هوا به خوبی وارد موتور می شود و هیچ آلودگی ندارد. به همین دلیل توصیه های تولید کننده خودرو درباره فیلتر هوای موتور را جدی بگیرید.