مشخصات فنی پارس اتومات

نگهداری خودرو و عملکرد پدال کلاچ

عملکرد پدال کلاچ برای برخی افراد گاهی مبهم است و بعضی از رانندگان عادت دارند برای روشن کردن خودرو ابتدا پدال کلاچ را فشار می‌دهند و بعد خودرو را استارت می ‌زنند.

با توجه به عملکرد پدال کلاچ باید بدانید قبل از استارت زدن، با جا به جایی دسته دنده می‌ توان از خلاص بودن خودرو مطمئن شد، همچنان برای افراد سوال است که آیا گرفتن کلاچ در زمان روشن کردن خودروهای دنده دستی لازم است یا خیر؟

عملکرد پدال کلاچ انتقال قدرت میان موتور خودرو و گیربکس و قطع آن در زمان لازم است ولی تصور عمومی بر این است که وقتی دنده در وضعیت خلاص قرار دارد هیچ نیروی اضافه ‌ای روی موتور نیست چون کلاچ نیرو را از موتور خودرو می‌ گیرد.

بد نیست بدانید که مجموعه کلاچ خودرو حتی در شرایط خلاص بودن دنده‌ ها نیز باری را روی موتور خودرو تحمیل می ‌کند. این بار تحمیل شده بسیار اندک است و به همین دلیل نیازی به گرفتن کلاچ زمان روشن کردن خودرو نیست.

خودروهایی که باتری ضعیفی دارند یا در هوای بسیار سرد، به دلیل آن که مجموعه روغن ‌های به کار رفته در مسیر انتقال قدرت غلیظ ‌تر شده‌ اند، عملکرد پدال کلاچ این است که نیروی اضافه بیشتری را به موتور خودرو وارد می ‌کند.

در خودروهایی که موتور آن ‌ها به ‌خوبی تنظیم شده است و وضعیت باتری مناسبی دارند نیازی به این کار نیست اما در خودروهای قدیمی‌ تر توصیه می شود در روزهای سرد زمستان، پیش از روشن کردن خودرو پدال کلاچ را فشار دهید.

عملکرد پدال کلاچ

نگهداری خودرو و روشن شدن چراغ‌ پشت آمپر

روشن شدن چراغ پشت آمپر مانند چراغ بنزین برای بسیاری از ما اتفاق افتاده است و این موضوع نوعی علامت هشدار است که شاید نگرانی ‌هایی برای سرنشینان خودرو ایجاد ‌کند.

روشن شدن چراغ پشت آمپر نشان‌ دهنده بروز مشکل در یکی از قسمت ‌های خودرو است و به خصوص قبل از سفر برای ایمنی خودرو مهم است.

گاهی صاحبان خودرو معاینه فنی خودرو را به ‌موقع انجام نمی ‌دهند و چک کردن باک بنزین فقط برای زمانی است که بنزین تمام‌ شده و چراغ بنزین روشن است. شناخت کامل شما نسبت به عملکرد و قابلیت‌ های فنی ماشینتان، شما را از دلهره و آسیب دور می ‌کند.

روشن شدن چراغ بنزین و مصرف سوخت در خودروهای مختلف متفاوت است، بنابراین بعد از روشن شدن چراغ بنزین هر خودرو مسافت‌های مختلفی را می ‌تواند طی کند که شما باید بدانید.

روشن-شدن-چراغ‌-پشت-آمپر

نگهداری خودرو و عملکرد گیربکس

عملکرد گیربکس اتوماتیک به همان اندازه که راحتی و آسایش بیشتر را برای راننده ها فراهم می کند، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری هم دارد و نسبت به گیربکس های دستی برای تعمیرهزینه های سنگین تری  را به دنبال دارد.

برای بهبود عملکرد گیربکس اتوماتیک خلاص گیربکس در حین حرکت اشتباه است، چون علاوه بر کاهش کنترل شما روی خودرو، باعث فشار مضاعف به شیر برقی های گیربکس خواهد شد.

حالت خلاص برای لانچ کردن در خودرو های دنده ای با بالا بردن دور موتور و رها کردن ناگهانی کلاچ انجام می شود. لانچ کردن با خودروهای گیربکس اتوماتیک و دنده در حالت خلاص دور موتور را بالا می برد و دنده در حالت درایو آسیب جدی به گیربکس وارد می کند.

تعویض حالت دنده در حین حرکت عملکرد گیربکس را بهبود می دهد وقتی مجبورید دور زدن در خیابان های کم عرض یا پارک کردن در جای پارک کوچک انجام دهید، باید کامل توقف کنید و بعد دنده را از حالت D به R یا برعکس تغییر وضعیت دهید.

خلاص کردن برای توقف های کوتاه یکی از روش های خوب برای نگهداری و محافظت از عملکرد گیربکس است. سعی کنید در ترافیک و چراغ قرمز هایی که توقف خودرو کمتر از 2 دقیقه است، گیربکس را خلاص نکنید.