مشکلات فنی ماشین و برطرف کردن آنها

برطرف کردن مشکلات فنی ماشین

برطرف کردن مشکلات فنی ماشین نیاز به دانش و تخصص دارد، اما گاهی با کمی اطلاعات و دانستن برخی نکات فنی درباره ماشینتان شما هم می توانید تعمیرکار خود باشید.

شناخت درست از ایرادات و داشتن علم و آگاهی برای برطرف کردن مشکلات فنی ماشین لازم است و این موضوع مانع از پرداخت هزینه های بالا می شود.

برطرف کردن مشکلات فنی خودرو مثلا گاهی تعویض دنده مشکل است شاید روغن گیربکس کم شده یا کثیف شده است.

ممکن است اتصال گیربکس از تنظیم خارج شده یا خراب شده یا اتصالات CV یا U خودرو شما فرسوده شده اند.

برای برطرف کردن مشکلات فنی خودرو مانند ریپ زدن موتوردر حال حرکت باید بدانید که روشن شدن موتور و حرکت آن بدون مشکل است ولی هنگامی که با سرعت ثابت حرکت کنید، موتور بد کار می کند و عملکرد موتور متفاوت است.

 

مشکلات فنی ماشین

مشکلات فنی ماشین

یکی از مشکلات فنی ماشین خارج شدن دود خاکستری از اگزوز هنگام روشن کردن خودرو است. این دود ممکن است با گرم شدن خودرو کمتر شود یا رنگ آن کمی به آبی بزند.

اگر یک باک بنزین مانند سابق دوام نمی آورد و اگزوز نیز بوی تخم مرغ گندیده می دهد یا قدرت خودرو نیز کمتر از سابق شده است.

این موارد از مشکلات فنی خودرو محسوب می شوند که ممکن است به جایی برسد که خودرو دیگر روشن نشود.

یکی دیگر از مشکلات فنی ماشین این است که هرچه پدال گاز را فشار می دهید، سرعت موتور کم می شود و قدرت کلی خودرو کم شده است.

یکی از مشکلات فنی خودرو که ناگهانی صورت می گیرد این است که در حال رانندگی هستید و با یک توقف سریع و پا را از پدال گاز برمی دارید و ترمز می کنید، موتور می لرزد و ماشین خاموش می شود.

عملکرد پدال کلاچ

نشانه های مشکلات فنی ماشین

نشانه‌ های مشکلات فنی ماشین را جدی بگیرید و در اولین فرصت به فکر رفع آن ها باشید، چون می تواند خطر زا و پرخرج باشد.

ضعف در عملکرد سیستم ترمز باعث روشن‌ شدن چراغ ترمز روی صفحه‌ کیلومترشمار می شود.

تمایل خودرو برای حرکت به جهتی خاص بدون آنکه فرمان به آن سو چرخیده باشد، می ‌تواند ناشی از وجود ایراد در سیستم ترمز باشد و یکی از نشانه‌ های مشکلات فنی ماشین محسوب می شود.

تنظیم ‌نبودن باد تایرها، لاستیک ‌سایی، ایراد در سیستم فنربندی خودرو و تنظیم ‌نبودن فرمان نیز می تواند نشانه‌ های مشکلات فنی خودرو و کشیده شدن ماشین به یک سمت باشد.

کاهش بیش ‌از‌حد ضخامت لنت‌ها  سبب بروز نشانه‌ های هشدار و مشکلات فنی ماشین مثل افزایش طول توقف خودرو و سوت‌ کشیدن شود.

نشانه های مشکلات فنی ماشین

پیدا کردن مشکلات فنی ماشین

پیدا کردن مشکلات فنی خودرو با چک کردن و بررسی موارد مهم و حیاتی ماشین انجام می شود و به شما کمک می کند تا عمر خودروی خود را افزایش دهید و ایمن برانید.

کنترل روغن موتور پس از خاموش کردن موتور به مدت  نیم ساعت یکی از موارد مهم است و به پیدا کردن مشکلات فنی خودرو کمک کرده شما را از مخارج اضافی نجات می دهد.

یکی دیگر از روش های پیدا کردن مشکلات فنی ماشین کنترل آب رادیاتور است.

اگر فن روشن نشود، آب رادیاتور جوش می ‌آید و اگر فن روشن شود و درجه گیج آب بالا برود امکان آب نداشتن رادیاتور، آبریزی، هوا گرفتگی سیستم آبرسانی، پارگی تسمه دینام و واتر پمپ وجود دارد.

یکی از عوامل مهم خالی شدن ترمز در زیر پا روغن ریزی در درون چرخ ‌هاست که در صورت کنترل‌ به موقع روغن ترمز خودرو امکان به وجود آمدن خطر از میان می ‌رود و گزینه درستی برای پیدا کردن مشکلات فنی ماشین است.

باتری خودرو یکی از قطعات مهم سیستم برق‌ رسانی خودرو است و اگر از نوع اسیدی باشد باید سطح آب آن کنترل شده در صورت کاهش سطح آب باتری آب مقطر افزوده شود.